wy-RAFINERIA TEKSTU

DLA KOGO?

Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się literaturą, chcieliby o niej posłuchać i po- rozmawiać, zamierzają pisać i pragną doskonalić swój warsztat, już piszą i chcieliby zyskać szansę na publikację własnych tekstów.

Jak napisać tekst prozą lub wierszem? Rozpracowujemy schematy, dyskutujemy, tworzymy! Wy-Rafineria Tekstu to przede wszystkim warsztaty, wspólna praca twórcza, także jeśli punktem wyjścia jest spotkanie z literatem czy badaczem literatury.

Wstęp jest wolny, z wyłączeniem wybranych spotkań z udziałem specjalnych gości!

Szczegółowe informacje poniżej, w terminarzu.

TERMINARZ, TEMATY

Najbliższa Wy-Rafineria odbędzie się 19 grudnia 2018 roku, godz. 17.00-18.30

Na listopad zaplanowaliśmy demontaż i montaż wiersza wolnego składniowego oraz dekonstrukcję i konstruowanie na nowo bohatera powieści popularnej, w grudniu postanowiliśmy przyjąć bardziej otwartą formułę i dostosować problematykę bezpośrednio do potrzeb uczestników warsztatu.

Wstęp jest wolny!

Kolejne spotkania zaplanowaliśmy na 23 stycznia 2019 r.

GDZIE?

Spotykamy się na Jeżycach w Centrum Bukowska - ul. Bukowska 27/29 w Poznaniu
(narożnik ul. Piotra Wawrzyniaka).
 
Zobacz wybraną salę i budynek - klikając na zdjęcie, uruchomisz wirtualny spacer.

PROWADZĄCY

Wy-Rafinerię najczęściej będziemy prowadzić w składzie:

Olga Soporowska-Wojtczak
dr nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, autorka publikacji naukowych, dydaktyk, przez kilka lat dydaktyk uniwersytecki, uczestniczka i członek jury w konkursach literackich, ostatnio wyróżniona w konkursie literackim Teatru Polskiego i Teatru Animacji w Poznaniu

Marcin Wojtczak
dr nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, autor publikacji naukowych, dydaktyk, przez kilka lat dydaktyk uniwersytecki

Zapraszamy!